Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-67-2
TNM2.5-6.5-67-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-67-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 67MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-67-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-67-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-67-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-67-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-67-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.638" (67.00mm)
Length - Overall2.874" (73.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-67-2
TNM2.5-6.5-67-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-67-2
IC REG LDO ADJ 0.5A TO2 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT 2.5V N-CH OD SMD datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 26POS R/A LO datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
HP2011-030SM, 3 N/C, M16 , ADAPT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
LED COB CXA2540 5000K WHT SMD datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W WH/BK 8"LD datasheet.pdf