Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-77-3
TNM2.5-6.5-77-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-77-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 77MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-77-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-77-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-77-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-77-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-77-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.031" (77.00mm)
Length - Overall3.504" (89.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-77-3
TNM2.5-6.5-77-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-77-3
IC TXRX RS-232 W/CAP 16TSSOP datasheet.pdf
INDICATOR RECT 24V ORNG PNL MNT datasheet.pdf
IC RCVR RS485/422 QD ESD 16TSSOP datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 225 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.55A 78 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 36POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
RAIL 480 V 20 datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf