Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-81-3
TNM2.5-6.5-81-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-81-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-81-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-81-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-81-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-81-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-81-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.661" (93.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-81-3
TNM2.5-6.5-81-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-81-3
CONN TERM BLOCK 6POS 5.0MM PCB datasheet.pdf
REMOTE CURRENT INDICATOR YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 402 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 720MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
MCU 8BIT 64KB ROM 4K RAM 80TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf