Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-82-1
TNM2.5-6.5-82-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-82-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 82MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-82-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-82-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-82-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-82-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-82-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.228" (82.00mm)
Length - Overall3.228" (82.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-82-1
TNM2.5-6.5-82-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-82-1
CAP ALUM 270UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
18CIR MTA156 P/M EDG/CONN LF datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MICRO 9 M 24" RBW JACKS LP NI datasheet.pdf