Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-89-3
TNM2.5-6.5-89-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-89-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 89MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-89-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-89-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-89-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-89-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-89-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.504" (89.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-89-3
TNM2.5-6.5-89-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-89-3
IC REG LDO 2.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .156"L datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN SMB JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN FPC VERT 12POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 76A D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf