Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-96-1
TNM2.5-6.5-96-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-96-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 96MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-96-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-96-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-96-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-96-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-96-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.780" (96.00mm)
Length - Overall3.780" (96.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-96-1
TNM2.5-6.5-96-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-96-1
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 2.4V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 37MA 35 OHM SMD datasheet.pdf