Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-98-1
TNM2.5-6.5-98-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-98-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 98MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-98-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-98-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-98-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-98-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-98-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.858" (98.00mm)
Length - Overall3.858" (98.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-98-1
TNM2.5-6.5-98-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-98-1
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 50A 480VAC DC IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC LI-ION/POLY BATT CHRGR 30WLP datasheet.pdf
RES 94.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 151 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF P2G RADIAL datasheet.pdf