Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-101-1
TNM2.5-8-101-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-101-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 101MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-101-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-101-1
QUANTITY
TNM2.5-8-101-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-101-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-101-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.976" (101.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-101-1
TNM2.5-8-101-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-101-1
CONN RECEPT PIN .015-.022" .100" datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
STAT BAG MET-IN 10"X10"ZIP datasheet.pdf
CONTACTS 105 PER PACK datasheet.pdf
CONN SHUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf