Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-104-2
TNM2.5-8-104-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-104-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 104MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-104-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-104-2
QUANTITY
TNM2.5-8-104-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-104-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-104-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height4.094" (104.00mm)
Length - Overall4.331" (110.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-104-2
TNM2.5-8-104-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-104-2
NPN PHOTO TRANSISTOR datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 1.2A 12DFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 26 POS datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf