CEL (California Eastern Laboratories) UPC8179TK-EV24
UPC8179TK-EV24 picture photo
Mfg. Part Number
UPC8179TK-EV24
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD UPC8179TK 2.4GHZ
Datasheet Download
UPC8179TK-EV24.pdf
Availability of UPC8179TK-EV24
QUANTITY
UPC8179TK-EV24 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPC8179TK-EV24
Internal Part NumberEIS-UPC8179TK-EV24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeAmplifier, MMIC
Frequency100MHz ~ 2.4GHz
For Use With/Related Products[email protected]
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPC8179TK-EV24
Related LinksUPC8179, UPC8179TK-EV24 Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
UPC8179TK-EV24 Details Description
Related parts for UPC8179TK-EV24
IDC CABLE-AKR50G/ AE50G / AKR50G datasheet.pdf
BUSHING SPLIT 0.189" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS STR DL .100 TIN datasheet.pdf