Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-20-2
TNM2.5-8-20-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-20-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 20MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-20-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-20-2
QUANTITY
TNM2.5-8-20-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-20-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-20-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-20-2
TNM2.5-8-20-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-20-2
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PCB RAHMEN 13P datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 11V 40A 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 L.143 datasheet.pdf