Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-48-2
TNM2.5-8-48-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-48-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 48MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-48-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-48-2
QUANTITY
TNM2.5-8-48-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-48-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-48-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.890" (48.00mm)
Length - Overall2.126" (54.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-48-2
TNM2.5-8-48-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-48-2
CONN EDGE DUAL 1MM R/A 80 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE RECT 2A 600V 50NS DO-214AA datasheet.pdf