Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-51-2
TNM2.5-8-51-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-51-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-51-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-51-2
QUANTITY
TNM2.5-8-51-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-51-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-51-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall2.244" (57.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-51-2
TNM2.5-8-51-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-51-2
IC MONITOR RESET 4.35V SC-70-3 datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"X6" 28 PCS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
IC DVR IGBT/MOSFET 2CH 16SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf