Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-76-1
TNM2.5-8-76-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-76-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 76MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-76-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-76-1
QUANTITY
TNM2.5-8-76-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-76-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-76-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.992" (76.00mm)
Length - Overall2.992" (76.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-76-1
TNM2.5-8-76-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-76-1
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 94A DPAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 600A B8 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 6A 12V SMD datasheet.pdf
ISNA PULSE TRANSFORMER SMD 0.1A datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC 2824 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf