Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-87-1
TNM2.5-8-87-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-87-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-87-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-87-1
QUANTITY
TNM2.5-8-87-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-87-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-87-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall3.425" (87.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-87-1
TNM2.5-8-87-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-87-1
CONN HEADER 50POS 3.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 11POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 88POS 3A datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 68POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 50 V datasheet.pdf