Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-103-1
TNM3-6.5-103-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-103-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 103MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-103-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-103-1
QUANTITY
TNM3-6.5-103-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-103-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-103-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height4.055" (103.00mm)
Length - Overall4.055" (103.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-103-1
TNM3-6.5-103-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-103-1
IC OPAMP JFET 25MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PCIE PACKET SWITCH 148LFBGA datasheet.pdf
ISP PORTABLE PROGRAMMER USB datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf