Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-105-1
TNM3-6.5-105-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-105-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 105MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-105-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-105-1
QUANTITY
TNM3-6.5-105-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-105-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-105-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height4.134" (105.00mm)
Length - Overall4.134" (105.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-105-1
TNM3-6.5-105-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-105-1
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
IC FIFO REGISTER 4X16 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPLICE 7000-12000 CMA datasheet.pdf
RES SMD 500M OHM 30% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FRONT PANEL FOR CENTER SECTION datasheet.pdf
SERVO RELAY UNIT CABLES 0.5M datasheet.pdf
CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
CABLE 15COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf