Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-17-1
TNM3-6.5-17-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-17-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 17MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-17-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-17-1
QUANTITY
TNM3-6.5-17-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-17-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-17-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.669" (17.00mm)
Length - Overall0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-17-1
TNM3-6.5-17-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-17-1
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG #8 RED PIDG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAM POSITIONER 32 NPN OUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 390 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER HEX 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V JB 1206 datasheet.pdf
MBB IPC/JEDEC 4MIL 18X20" 100/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf