Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-28-1
TNM3-6.5-28-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-28-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 28MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-28-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-28-1
QUANTITY
TNM3-6.5-28-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-28-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-28-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.102" (28.00mm)
Length - Overall1.102" (28.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-28-1
TNM3-6.5-28-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-28-1
JUMPER-H9992TR/A3047A/H9992TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 3/4 NAT 500' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf