Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-29-2
TNM3-6.5-29-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-29-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 29MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-29-2.pdf
Availability of TNM3-6.5-29-2
QUANTITY
TNM3-6.5-29-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-29-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-29-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.142" (29.00mm)
Length - Overall1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-29-2
TNM3-6.5-29-2 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-29-2
VARISTOR 675V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 165VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONV DC-DC 300W 48VIN 12V NEG-EN datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 420V 150A MS013 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf