Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-49-3
TNM3-6.5-49-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-49-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 49MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-49-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-49-3
QUANTITY
TNM3-6.5-49-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-49-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-49-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.929" (49.00mm)
Length - Overall2.402" (61.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-49-3
TNM3-6.5-49-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-49-3
JUMPER-H1500TR/A3048L/X 3" datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
INDUCTOR/XFRMR 3.8UH MULTIWIND datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 304 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 2.5A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 150POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 180MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf