Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-61-3
TNM3-6.5-61-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-61-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 61MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-61-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-61-3
QUANTITY
TNM3-6.5-61-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-61-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-61-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.402" (61.00mm)
Length - Overall2.874" (73.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-61-3
TNM3-6.5-61-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-61-3
REGULATOR -15V 0.3A 3SIP SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIE SET 2 SPL-0578 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 6TDFN datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf