Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-67-3
TNM3-6.5-67-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-67-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 67MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-67-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-67-3
QUANTITY
TNM3-6.5-67-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-67-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-67-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.638" (67.00mm)
Length - Overall3.110" (79.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-67-3
TNM3-6.5-67-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-67-3
TRIMMER 20K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
BUNDLE ATMEGA644P/AT86RF230 QFN datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 388BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 910MA 180 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SRT datasheet.pdf
CAP FILM 100 NF 1% 100VDC datasheet.pdf