Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-68-2
TNM3-6.5-68-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-68-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 68MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-68-2.pdf
Availability of TNM3-6.5-68-2
QUANTITY
TNM3-6.5-68-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-68-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-68-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.677" (68.00mm)
Length - Overall2.913" (74.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-68-2
TNM3-6.5-68-2 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-68-2
IC 12BIT 8CHAN PARALL A/D 32TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
BNC STRAIGHT PLUG-PLUG RG-59 20M datasheet.pdf
RES 113 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf