Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-70-1
TNM3-6.5-70-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-70-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 70MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-70-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-70-1
QUANTITY
TNM3-6.5-70-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-70-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-70-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.756" (70.00mm)
Length - Overall2.756" (70.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-70-1
TNM3-6.5-70-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-70-1
CONN SPRING CONT 24 POS .177 SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 20BIT 56SSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 105MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 597K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 19.17"L X 14.64"W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
"MICRO 51C P 36"" YEL JACKS NI" datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf