Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-75-2
TNM3-6.5-75-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-75-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 75MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-75-2.pdf
Availability of TNM3-6.5-75-2
QUANTITY
TNM3-6.5-75-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-75-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-75-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.953" (75.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-75-2
TNM3-6.5-75-2 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-75-2
CBL RIBN 60COND TWIST-PAIR 5' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 12A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf