Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-76-3
TNM3-6.5-76-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-76-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 76MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-76-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-76-3
QUANTITY
TNM3-6.5-76-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-76-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-76-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.992" (76.00mm)
Length - Overall3.465" (88.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-76-3
TNM3-6.5-76-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-76-3
MOD PWR ENTRY MED 3POS SW 2A PNL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A PQFN56 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES 100K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf