Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-80-1
TNM3-6.5-80-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-80-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-80-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-80-1
QUANTITY
TNM3-6.5-80-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-80-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-80-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.150" (80.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-80-1
TNM3-6.5-80-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-80-1
MOSFET N-CH 55V 75A TO-220AB datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 20DIP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR SO 312.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf