Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-83-3
TNM3-6.5-83-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-83-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 83MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-83-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-83-3
QUANTITY
TNM3-6.5-83-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-83-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-83-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.268" (83.00mm)
Length - Overall3.740" (95.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-83-3
TNM3-6.5-83-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-83-3
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 15POS SHELL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 1KA ENCASED datasheet.pdf