Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-91-1
TNM3-6.5-91-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-91-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 91MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-91-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-91-1
QUANTITY
TNM3-6.5-91-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-91-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-91-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.583" (91.00mm)
Length - Overall3.583" (91.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-91-1
TNM3-6.5-91-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-91-1
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 80POS SMD datasheet.pdf
BRIDGE DIODE GPP 50A 1000V KBPC datasheet.pdf
EVAL KIT FOR DS32EV400 datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 50MA DO7 datasheet.pdf