Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-92-3
TNM3-6.5-92-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-92-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 92MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-92-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-92-3
QUANTITY
TNM3-6.5-92-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-92-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-92-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.622" (92.00mm)
Length - Overall4.094" (104.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-92-3
TNM3-6.5-92-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-92-3
RES SMD 12.1KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.37M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 10POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 1600PF 10V U2J 0402 datasheet.pdf
FUSE REDUCER CLASS H 100 TO 30A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf