Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-93-1
TNM3-6.5-93-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-93-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 93MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-93-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-93-1
QUANTITY
TNM3-6.5-93-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-93-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-93-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.661" (93.00mm)
Length - Overall3.661" (93.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-93-1
TNM3-6.5-93-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-93-1
FIXED IND 18UH 114MA 3.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 1CH 38TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 360MA 170 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SATA CONNECTOR datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7.5VC DO13 datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC SHRT RLLR datasheet.pdf
DIODE ZENER 26.97V 500MW SOD80 datasheet.pdf