Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-93-2
TNM3-6.5-93-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-93-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 93MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-93-2.pdf
Availability of TNM3-6.5-93-2
QUANTITY
TNM3-6.5-93-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-93-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-93-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.661" (93.00mm)
Length - Overall3.898" (99.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-93-2
TNM3-6.5-93-2 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-93-2
IC OPAMP DIFF 150KHZ 8SOIC datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1 1/8" datasheet.pdf
TRIMMER 470 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
.250 SGL TAB 2 HOLE FLAT TIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 21MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 38A U8FL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 35V X7R 0805 datasheet.pdf
CARD GUIDE 8.24" GREEN datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 850V AXIAL datasheet.pdf