Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-98-1
TNM3-6.5-98-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-98-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 98MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-98-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-98-1
QUANTITY
TNM3-6.5-98-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-98-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-98-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.858" (98.00mm)
Length - Overall3.858" (98.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-98-1
TNM3-6.5-98-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-98-1
CONN TERM BLOCK W/O MARK PA BG datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
KIT RF MODULE 434MHZ MC33696 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 260MA 6.04 OHM datasheet.pdf
SR BTS CB BRS 59 10 ASY datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf