Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-10-2
TNM3-8-10-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-10-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 10MM
Datasheet Download
TNM3-8-10-2.pdf
Availability of TNM3-8-10-2
QUANTITY
TNM3-8-10-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-10-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-10-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.630" (16.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-10-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-10-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-10-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-10-2
MOSFET N-CH 100V 23A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 16TQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.3W DO41 datasheet.pdf