Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-10-3
TNM3-8-10-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-10-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 10MM
Datasheet Download
TNM3-8-10-3.pdf
Availability of TNM3-8-10-3
QUANTITY
TNM3-8-10-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-10-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-10-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-10-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-10-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-10-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-10-3
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CBL SEAL PLAST M25X1.5 10.5-14MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf