Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-102-1
TNM3-8-102-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-102-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 102MM
Datasheet Download
TNM3-8-102-1.pdf
Availability of TNM3-8-102-1
QUANTITY
TNM3-8-102-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-102-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-102-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height4.016" (102.00mm)
Length - Overall4.016" (102.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-102-1
Related LinksTNM3-8, TNM3-8-102-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-102-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-102-1
IC TRIPLE LINE DRIVER/REC 16-DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK datasheet.pdf