Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-15-3
TNM3-8-15-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-15-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 15MM
Datasheet Download
TNM3-8-15-3.pdf
Availability of TNM3-8-15-3
QUANTITY
TNM3-8-15-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-15-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-15-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.591" (15.00mm)
Length - Overall1.062" (26.97mm) 1 1/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-15-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-15-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-15-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-15-3
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CAP ALUM 4F 4.2V SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.12A datasheet.pdf