Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-20-3
TNM3-8-20-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-20-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 20MM
Datasheet Download
TNM3-8-20-3.pdf
Availability of TNM3-8-20-3
QUANTITY
TNM3-8-20-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-20-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-20-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-20-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-20-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-20-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-20-3
RES SMD 536 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 115UH 670MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ24B datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf