Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-30-2
TNM3-8-30-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-30-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 30MM
Datasheet Download
TNM3-8-30-2.pdf
Availability of TNM3-8-30-2
QUANTITY
TNM3-8-30-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-30-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-30-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.181" (30.00mm)
Length - Overall1.417" (36.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-30-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-30-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-30-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-30-2
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SET CROCODILE CLIP 1KV datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 270K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 18-75VIN 15V@1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf