Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-48-3
TNM3-8-48-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-48-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 48MM
Datasheet Download
TNM3-8-48-3.pdf
Availability of TNM3-8-48-3
QUANTITY
TNM3-8-48-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-48-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-48-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.890" (48.00mm)
Length - Overall2.362" (60.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-48-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-48-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-48-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-48-3
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
MODEM GPRS QUAD GLOBAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
A4 MH 5KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS 5M datasheet.pdf
RES 560 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW SOD123 datasheet.pdf
250UF 60V 11X38 85C AXI datasheet.pdf