Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-51-2
TNM3-8-51-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-51-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM3-8-51-2.pdf
Availability of TNM3-8-51-2
QUANTITY
TNM3-8-51-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-51-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-51-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall2.244" (57.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-51-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-51-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-51-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-51-2
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT CARD datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 25NS 48DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" GOLD datasheet.pdf
FQ-M I/O CBL STRAIGHT 5M datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 45POS SMD datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 8MM 6.14" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD523 datasheet.pdf