Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-59-1
TNM3-8-59-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-59-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 59MM
Datasheet Download
TNM3-8-59-1.pdf
Availability of TNM3-8-59-1
QUANTITY
TNM3-8-59-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-59-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-59-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.323" (59.00mm)
Length - Overall2.323" (59.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-59-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-59-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-59-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-59-1
REGULATOR T/R 12-SIP datasheet.pdf
COVER DUCT .75" PVC LT GRAY 3" datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .100 STR datasheet.pdf