Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-70-3
TNM3-8-70-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-70-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 70MM
Datasheet Download
TNM3-8-70-3.pdf
Availability of TNM3-8-70-3
QUANTITY
TNM3-8-70-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-70-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-70-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.756" (70.00mm)
Length - Overall3.228" (82.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-70-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-70-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-70-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-70-3
CONN RECEPT 12POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 1.1KVAC SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
38+38 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 300POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf