Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-81-2
TNM3-8-81-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-81-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM3-8-81-2.pdf
Availability of TNM3-8-81-2
QUANTITY
TNM3-8-81-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-81-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-81-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.425" (87.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-81-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-81-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-81-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-81-2
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 510PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL W/PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf