Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-87-1
TNM3-8-87-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-87-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM3-8-87-1.pdf
Availability of TNM3-8-87-1
QUANTITY
TNM3-8-87-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-87-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-87-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall3.425" (87.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-87-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-87-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-87-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-87-1
FIXED IND 10MH 58MA 51 OHM TH datasheet.pdf