Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-103-3
TNM4-8-103-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-103-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 103MM
Datasheet Download
TNM4-8-103-3.pdf
Availability of TNM4-8-103-3
QUANTITY
TNM4-8-103-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-103-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-103-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height4.055" (103.00mm)
Length - Overall4.528" (115.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-103-3
Related LinksTNM4-8, TNM4-8-103-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-103-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-103-3
SCOPEMETER 100MHZ B/W USA datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 2K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
APPL,HDM SMPR100F210O K datasheet.pdf
CONN FML 2POS TO MALE 2POS datasheet.pdf