Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-17-1
TNM4-8-17-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-17-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 17MM
Datasheet Download
TNM4-8-17-1.pdf
Availability of TNM4-8-17-1
QUANTITY
TNM4-8-17-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-17-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-17-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.669" (17.00mm)
Length - Overall0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-17-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-17-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-17-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-17-1
LED 4HI 3MM GRN/YEL/GRN/YEL PCMT datasheet.pdf
RES SMD 2.05M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 4.72"LX3.54"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 10V X6S 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf