Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-17-3
TNM4-8-17-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-17-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 17MM
Datasheet Download
TNM4-8-17-3.pdf
Availability of TNM4-8-17-3
QUANTITY
TNM4-8-17-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-17-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-17-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.669" (17.00mm)
Length - Overall1.142" (29.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-17-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-17-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-17-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-17-3
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 120V datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 120V 25A AC OUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY MIXER 4V SOT-143 datasheet.pdf
IC UMODULE BUCK-BOOST 141-LGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.7A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf