Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-34-3
TNM4-8-34-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-34-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 34MM
Datasheet Download
TNM4-8-34-3.pdf
Availability of TNM4-8-34-3
QUANTITY
TNM4-8-34-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-34-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-34-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.811" (46.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-34-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-34-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-34-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-34-3
ME 8MB SDRAM 2MB FLASH SINGLE datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
IC STATIC SHFT REG 8STG 16SO datasheet.pdf
0.635 BTB HEADER DL 80CKT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC ADSL/VDSL DC TERM 16-SOIC datasheet.pdf
RES 2.98K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 151.2 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf